W 2007r. sieć wodociągowa powstała w ulicach:
ul. Na Skraju - długość 67m,
ul. Głowackiego - długość 217,5 m,
ul. Oliwkowa - długość 130m,
ul. projektowana pomiędzy ulicami Pruślińska-Jasna- długość 237,5m,
ul. Pussaka- Grześczyka- długość 257,1m,
ul. Kowalskiego- długość 172m,
ul. Chrzanowskiego- długość 61,5m,
ul. Danysza i przyległe- długość 1 231m,
ul. Boczna od ul. Południowej- długość 174m,
ul. Łączna- długość 40m ul. boczna od ul. Olszowej- łączna długość120m.
Pobudowano także kanalizację sanitarną:
ul. Sporna- długość 222m, ul. Wysocka( od ZUS do ul. Klonowicza)- długość 196,8m.
ul. Boczna od ul. Olszowej - łączna długość 120m.
Budowa nowych sieci pochłonęła w 2007roku 999.286,43 złotych. To jednak nie wszystko. W grudniu 2007roku rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Staroprzygodzkiej do Granicznej. Łączna długość nowej sieci to 245 metrów. Ta inwestycja powinna się zakończyć 31 stycznia 2008 roku.
Ponad 3 kilometry kanalizacji sanitarnej powstaje w ulicach: Radłowska, Orzechowa wraz z Przymiejską. Ulice Radłowska i Orzechowa zostały już zakończone, do końca marca 2008 powinny zakończyć się prace w ulicy Przymiejskiej. Projekt „Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach: Radłowskiej, Orzechowej wraz z Przymiejską” w Ostrowie Wielkopolskim został złożony w ramach Priorytetu 3 – Rozwój lokalny i Działania 3.2. – Obszary podlegające restrukturyzacji ZPORR 2004-2006. Uzyskał on dofinansowanie w wysokości 75 % wartości budżetu projektu z EFRR oraz 10 % z budżetu państwa.
Te prace finansuje Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. W wyniku realizacji tego projektu miasto Ostrów Wielkopolski będzie skanalizowane w 83,5%.
autor: Sylwia Nowicka Biuro ds Komunikacji GK Holdikom SA